«Үздік дәнекерлеуші – 2020»

2020 жылдың 17-21 ақпан аралығында Федоров ауылшаруашылық колледжінде электр газбен дәнекерлеуші  мамандығы бойынша онкүндік өтті.  Бағдарлама  аясында кәсіптік білім беру шеберлері өндірістік оқыту бойынша ашық сабақтар өткізді, дәнекерлеу көрмелері  бөлшектелді, Федоров ауданының мектеп оқушылары үшін кәсіптік бағдарлау жұмыстары жүргізілді. Білімалушылар  кәсіби шеберлік сайысында бақ сынасты. Байқау талантты және мықты білімалушыларды анықтауға, сонымен қатар мамандықтың беделін арттыруға арналған. Қазіргі заманғы дәнекерлеуші маманның оң имиджін қалыптастыру, білімалушылардың  кәсіби өсуіне ықпал ету.

Әр топтан екі дәнекерлеуші іріктелді, олар дәнекерлеу бойынша өз шеберліктерін көрсетті. Көрермендер залында жарыстың салтанатты ашылуынан және колледж директорының жылы лебіздерінен кейін, балалар практикалық жұмыстарды орындау үшін слесарь мен дәнекерлеу зертханаларына аттанды. Олар үшін конкурстық сынақ бағдарламасына төменгі позициядағы пластиналарды дәнекерлеуді, дәнекерлеуді орындау бойынша практикалық тапсырма кірді, ал соңғы сынақта балалар металл құбырларды әртүрлі позицияларда жалғап, содан кейін ағып кету сынағын өткізді.

Колледждің дәстүріне сәйкес байқауды дәнекерлеу өндірісі саласындағы тәуелсіз құзыретті әділ қазылар алқасы бағалады: А.А.Рыбаков  («Голованева» ЖК), М.Кусумов («Теплоцентр» КМҚК) және Д.А.Микесов (өзін-өзі жұмыс істейтін электрлі газбен дәнекерлеуші). Бағалау критерийі қауіпсіздік ережелерін сақтау, жұмыс орындарын ұйымдастыру, жұмыс дәйектілігі, дәнекерленген қосылыстардың сапасы болды. Жарыс соңында орындарға ие болған білімалушылар анықталды: А.Тимофеенко -1 орын, А. Шиховцев және  Р.Унгер 3 орын. Барлық сайыскерлер дипломдармен және сыйлықтармен марапатталды. Әрине, кейбір сайыскерлер үшін бәрі енді басталуда, бірақ біреу үшін өмірге бақытты билет таңдалды.

Біздің колледжде электр газбен дәнекерлеуші мамандығын игеруге талапкерлерді шақырамыз!

С.В.Грибко

Пікір қалдыру