Абайдың көптеген жүздері

Даланың данышпан ұлы Абайдың есімі бүгінде бүкіл әлемге белгілі. Абай әрдайым тек әкесінің ұлы ғана емес, сонымен бірге Отанның ұлы болуды армандайтын. Ол өзінің арманына қол жеткізді және оны бүкіл әлем дана және түсінікті ұстаз, ақын және адамзаттың данышпаны ретінде таныды. Ойшыл Абай екі ғасырға жуық уақыт ішінде өзінің ойының тереңдігімен және тілінің жарықтылығымен әр түрлі ұрпақтарды таң қалдырды. Оның даңқы қазақ жерінің шекарасынан өтіп, оның таланты бүкіл әлемнің меншігіне айналды. Абай шығармашылығы – бұл қазақ халқының өмірінің нақты энциклопедиясы.

Абай Құнанбаевтың 175 жылдығын мерекелеу аясында 2020 жылдың 21 ақпанында колледж кітапханашысы түсіндіру әңгімесін өткізіп, «Құпиялар. Тағдыр. Атаулар Федоров ауылшаруашылық колледжінің 1-3 курс білімалушыларға арналған Абай Құнанбаев. Көргеннен кейін кинотаспа талқыланды.

Іс-шараның мақсаты: студенттердің Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы білімдерін кеңейту, бұл ұлы адамның біздің жерлес екендігіміздің мақтанышы оны ақынның әділеттілікке, адалдыққа, әдептілікке шақыратын шығармаларымен таныстыру.

Федоров ауылшаруашылық колледжінің кітапханашысы Күлмұхамбетова Айгенже,

Пікір қалдыру